Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.komunikacjaczestochowska.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.komunikacjaczestochowska.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATCZĘSTOCHOWSKI
Powiat Częstochowski
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Atrakcje turystyczne - Mstów

Wyszukiwarka atrakcji:

Skała Miłości w Mstowie

Atrakcje turystyczne - Mstów

Liczne wzgórza, skały wapienne, bogata roślinność, różnorodny świat zwierząt tworzą niepowtarzalny krajobraz wielu gmin powiatu częstochowskiego. Wspomniana wcześniej Skała Miłości w Mstowie,
o wysokości 15 m liczy sobie sześć dróg wspinaczkowych, o ciekawie brzmiących nazwach: Bajki
Dobranocki, Jancio Wodnik, Jubiler Kalcytu, Jad Żenszenia, Orka i Miłość Jak Wodospad. Każda z dróg wyposażona jest w stałe punkty asekuracyjne oraz ma określony stopień trudności.

Czytaj dalej

Zalewem Tasarki

Atrakcje turystyczne - Mstów

Gmina Mstów gwarantuje niezapomniane wrażenia miłośnikom sportów wodnych i wspinaczki skałkowej. Wśród kajakarzy dużą popularnością cieszy się spływ kajakowy na rzece Warcie od Bramy Mirowskiej, którą tworzą Balikowa Skała oraz Jaś i Małgosia do Mstowa. Płynąc w kierunku Jaskrowa po drodze mija się wzgórze Świętą Górkę Przeprośną oraz wzgórze z wałami grodziska „Gąszczyk” (VIII/IX w.). Na wysokości Mstowa pojawiają się zabudowania zabytkowego klasztoru Kanoników oraz legendarna Skała Miłości. Po dopłynięciu do przystani kajakowej w Mstowie, można zrobić przerwę na odpoczynek nad zalewem Tasarki. Zalew jest jednym z elementów atrakcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego zajmującego powierzchnię 5 ha; należą do niego m.in. boiska sportowe, altanki, miejsca do grillowania, alejki spacerowe. Kolejnym punktem na trasie jest miejscowość Kłobukowice w gm. Kłomnice. Kajakiem można dopłynąć aż do Rzek Wielkich.

Czytaj dalej