Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.komunikacjaczestochowska.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.komunikacjaczestochowska.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATCZĘSTOCHOWSKI
Powiat Częstochowski
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Zalewem Tasarki

Gmina Mstów gwarantuje niezapomniane wrażenia miłośnikom sportów wodnych i wspinaczki skałkowej. Wśród kajakarzy dużą popularnością cieszy się spływ kajakowy na rzece Warcie od Bramy Mirowskiej, którą tworzą Balikowa Skała oraz Jaś i Małgosia do Mstowa. Płynąc w kierunku Jaskrowa po drodze mija się wzgórze Świętą Górkę Przeprośną oraz wzgórze z wałami grodziska „Gąszczyk” (VIII/IX w.). Na wysokości Mstowa pojawiają się zabudowania zabytkowego klasztoru Kanoników oraz legendarna Skała Miłości. Po dopłynięciu do przystani kajakowej w Mstowie, można zrobić przerwę na odpoczynek nad zalewem Tasarki. Zalew jest jednym z elementów atrakcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego zajmującego powierzchnię 5 ha; należą do niego m.in. boiska sportowe, altanki, miejsca do grillowania, alejki spacerowe. Kolejnym punktem na trasie jest miejscowość Kłobukowice w gm. Kłomnice. Kajakiem można dopłynąć aż do Rzek Wielkich.

Ilość wyświetleń: 265

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 116
Oparka
następnie wysiądź na przystanku Mstów, Ośrodek Zdrowia nr 118. Obiekt znajduje się w odleglości 269.28 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

Powrót